XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

2. Jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 13:00 a po niej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już teraz dziękuję za Waszą hojność. O pomoc w kwestowaniu prosimy Służbę Liturgiczną i Akcję Katolicką.

4. W środę 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 10:00 i 17:30. Wypominki w Dniu Zadusznym o godz. 6.00 i 17.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

W pozostałe dni zapraszamy na różaniec z wypominkami po Mszach Świętych o godz. 17:00.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni oraz w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Zapraszamy na spotkanie modlitewne kandydatów do Bierzmowania.

W piątek czcić będziemy Najświętsze Serce Jezusa. Chorych odwiedzimy od  godz. 7:30. Możliwość spowiedzi od godz. 16:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje. Po mszy wieczornej i różańcu rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Lista jest dostępna na stoliku z prasą.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17:00.

8. W ostatnich wyborach do Rady Duszpasterskiej wybrano: Jerzy Albertusiak, Stanisław Barwacz, Kinga Jarmuła, Grzegorz Olechny, Joanna Gdowska, Bogdan Ludwa, Janusz Wałaszek, Mieczysław Wijas, Maria Schab, Łukasz Przebięda, z nominacji Ks. Proboszcza: Albin Kaczówka, Wiktor Serednicki.

Ustępującym dziękujemy za współpracę, a wybranym życzymy światła Ducha Świętego we współpracy duszpasterskiej. Rada pełni głos doradczy Ks. Proboszcza.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Barwacz, Barwacz, Czapkowicz, Drewko, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Jarmuła, Gdowski, Sztorc, Wijas, Kiełbasa.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• piątek – Święty Karol Boromeusz, biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.