XXXIII Niedziela w ciągu roku

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17:00. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe.

3. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach od wtorku do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

4. W sobotę 19 listopada na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie odbędzie się spotkanie formacyjne członków Parafialnych Rad Duszpasterskich. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Forum potrwa do godz. 14:00. Bardzo proszę o zgłoszenia chętnych do uczestnictwa do środy 16 listopada.

5. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Sumy nastąpi przyjęcie kandydatów na Ministrantów.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Grzymek Jolanta, Gębiś Kamil, Ziemirska Wiesława, Lech Maria, Maciuszek Augustyn, a na ten tydzień prosimy rodziny Podlasiewicz, Stelmach, Grabczyński, Wzorek, Garbacz.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• czwartek – Święta Elżbieta Węgierska,
  • piątek – Błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.