XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć. Pierwsza niedziela miesiąca tradycyjnie jest niedzielą adoracyjną.

2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Jest to okazja, aby modlić się za Ojca Świętego Franciszka.

3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej świątyni będzie sprawowana o godz. 9:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. W tym dniu, na podstawie dyspensy Księdza Biskupa nie obowiązuje abstynencja piątkowa.

4. Od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej o godz. 17:00 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.

5. W najbliższą niedzielę przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to także Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (1700 zł) oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jarmuła, Piech, Gdowska, Sztorc, Kiełbasa, Wijas, a na ten tydzień prosimy rodziny Grzymek, Gębiś, Ziemirski, Lech, Maciuszek.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

• czwartek – Święty Leon Wielki, papież i doktor Kościoła,
  • piątek – Święty Marcin z Tours, biskup,
  • sobota – Święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik.