Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do danych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu.

2. Adwent jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana na końcu czasów oraz przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Będziemy wraz z Nią zgłębiać Słowo Boże na Mszach Świętych Roratnich, celebrowanych codziennie o godz. 17:00 (oprócz niedzieli). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

3. W Adwencie niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących – dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup chlebków miłosierdzia (9 zł) lub świec Caritasu (duże 24 zł lub małe 9zł), które są już do nabycia w naszym kościele.

4. W poniedziałek przypada 13 rocznica konsekracji Bp. Andrzeja Jeża. Otoczmy Pasterza gorącą modlitwą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, zapraszamy kandydatów do Bierzmowania (kl. 7 i 8) na comiesięczne spotkanie. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji licznych nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed roratami. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, modlimy się za misje i misjonarzy oraz wspieramy ich ofiarami. Chorych odwiedzimy od godz. 7:30. Po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Pana Jezusa, proszę zapisywać się na poszczególne godziny.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na medytację przed Mszą Świętą. W tym dniu obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich.

6. W przyszłą niedzielę, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie rodzinom Głowacz, Kotwis, Wałaszek, Szarek, a na ten tydzień prosimy rodziny Foszt, Marciniec, Wałaszek, Wałaszek, Kozioł.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Sielicka (lat 60). Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra Apostoła,
  • sobota – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita.