Druga Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić.

2. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Episkopatu Polski jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami zachęcamy do liczniejszego udziału w Roratach o godz. 17:00.

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Po roratach Mikołaj odwiedzi Liturgiczną Służbę Ołtarza. Aby Mikołaj wręczył paczkę dziecku w kościele, prosimy o jej przygotowanie przez rodziców, pozostawienie w zakrystii i jej wyraźne podpisanie.

5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane o godz. 6:30, 9:00 i 17:00. W czasie Mszy Świętej wieczornej nastąpi poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom z klasy III. W tym dniu przypada Odpust w Brzozówce.

6. Pan Organista przyniesie do naszych domów poświęcone w kościele opłatki wigilijne:

• w sobotę od rana – Kolonia,
  • w niedzielę po Mszy rannej ­– ulica w stronę Tarnowa,
  • w niedzielę w południe ­– Górka,
  • w tygodniu – ulica w stronę Śmigna.

7. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XII Forum Formacyjne „Aby byli Jedno”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023 r. Inspiracją do tego wydarzenia jest hasło nowego roku liturgicznego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Te słowa pobudzają nas do zadania sobie pytania jaki ma być Kościół Chrystusowy? Z odpowiedzią przychodzi nam 17 . rozdział Ewangelii św. Jana (J,17 20-26) i Jezusowa modlitwa o jedność. Stąd też hasło tegorocznego Forum.

Podczas XII Forum chcemy uczyć się jak budować w Kościele wewnętrzny ekumenizm i jak współpracować w przestrzeni hierarchii i charyzmatu. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, p. Aleksander Bańka i p. Marcin Jakimowicz. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Jana Misiury (greg.), śp. Stanisława Ostręgi (8.12-04.01).

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na misje z róży Pani Anny Ludwa oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Foszt, Wałaszek, Kozioł, a na ten tydzień prosimy rodziny Kiełbasa, Przeklasa, Leśniak, Michałków, Bawoł.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wielki doktora Kościoła, patron pszczelarzy,
  • piątek – św. Jan Diego, Indianin z plemienia Azteków, uczestnik objawień w Guadelupe.