Narodzenie Pańskie

Anioł rzekł do pasterzy: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie».

Niech Bóg pełen miłosierdzia, który stał się dla nas Człowiekiem, da Wam odwagę w pokonywaniu wszelkich trudności; niech Was obdarzy nadzieją, która jest światłem na naszych drogach; niech Wam da radość z wszelkiego dobra, które jest w Waszych sercach. Obfitość Bożych darów niech spłynie na wszystkie rodziny naszej parafii.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność.

Szczęść Boże!

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas.

Gościmy dzisiaj Księdza Marcina Gazdę, studenta KUL-u, który razem z nami przeżywa Boże Narodzenie, głosi nam Słowo Boże i z nami się modli.

2. Zachowajmy zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

3. Jutro drugi dzień świąteczny, Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00, 12:00 i 16:00.

Poświęcenie owsa nastąpi na Mszy Św. rannej i sumie. Tradycyjnie w tym dniu odbędzie się posłanie kolędników misyjnych. W tym roku, z racji dużej liczby chorych na grypę, dzieci nie będą odwiedzać naszych domów, natomiast po Mszach Świętych wystawią krótką scenkę kolędniczą i zbiorą ofiary. Ofiary będziemy mogli również złożyć do puszki, do 6 stycznia 2023 r. Bóg zapłać za zaangażowanie misyjne i złożone ofiary w tym czasie.

4. We wtorek wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Poświęcenie wina po Mszy Św.

5. W środę wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników, Dzieci Betlejemskich.

6. W piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Jana Misiury (greg.) oraz śp. Stanisława Ostręgi (pogrz. 8.12-4.01).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Folta, Nowak, Górecka, Pyjor, Sówka, Sak, Piwek, a na ten tydzień prosimy rodziny Latocha, Ostręga, Ostręga, Galus, Wajda.

9. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy udekorowali kościół na Święta i przygotowali szopkę ­– Pani Wioli Maciuszek, Markowi Maciuszek, Dawidowi Sobczyk oraz Małgorzacie Koperskiej. Serdeczne Bóg zapłać Państwu Ludwa za ofiarowane gwiazdy betlejemskie. Dziękujemy również rodzinom, które składały ofiary.

10. Składamy podziękowania za ubogacenie liturgii Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Chórowi Męskiemu i solistce Milenie. Zachęcamy równocześnie nowe osoby do włączenie się w śpiew i muzykę.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.