Czwarta Niedziela Adwentu

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego. W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

Roraty w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 17:30, wtorek i środa o godz. 17:00, czwartek, piątek, sobota o 7:00 rano.

2. We wtorek w naszym kościele odbędzie się Spowiedź przedświąteczna – od godz. 15:00 do 17:00 z przerwą od godz. 15:45 do 16:15. Będą kapłani z dekanatu. Skorzystajmy z tej możliwości, by z czystym sercem przeżywać Boże Narodzenie. Przyprowadźmy dzieci i młodzież.

3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

5. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na tacę w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Jana Misiury (greg.) oraz śp. Stanisława Ostręgi (pogrz. 8.12-4.01).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kubik, Kubik, Szarek, a na ten tydzień prosimy rodziny Górecki, Ziencina, Szawliński, Babiarz, Pyjor, Sówka, Schab, Sak, Piwek.