Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, nazywane również kolędą. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

3. Dziękujemy Panom Strażakom i Kołu Gospodyń za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli oraz wszystkim, którzy brali w nim udział i występowali.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Marka Czapkowicza (greg.), śp. Marię Wilczyńską (greg.) oraz śp. Zofię Sielicką (greg.)

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na misje (1320 zł), zebrane przez kolędników misyjnych (3044 zł, w tym 500 zł  od Koła Gospodyń) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Kozioł, Galus, Rydzy, Limanowski, Moskal, Ostręga, a na ten tydzień prosimy rodziny Nowak, Głuszczyk, Pawlak, Michalski, Rachwał.

Porządek kolędy:

Poniedziałek
od godz. 16:00: Kolonia od Zakładu Krawieckiego do rodziny Bielaszka, strona północno-zachodnia

Wtorek
od godz. 17:30: domy za plebanią

Czwartek
od godz. 14:00: od szkoły w stronę cmentarza, do rodziny Michalskich

Piątek
od godz. 15:00: Kolonia od rodziny Bugajskich do rodziny Golec, strona północno-wschodnia

Sobota
od godz. 8:30: od Śmigna do Pani Zofii Golesz, stronaa północno-zachodnia

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • piątek – św. Hilary, biskup i doktor Kościoła.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.