II Niedziela w ciągu roku

1. Świadectwo, którym dziś dzieli się z nami Jan Chrzciciel, otwiera w nas taką przestrzeń, której w naszej codzienności nie dostrzegamy i – co za tym idzie – mało z niej korzystamy. Jest to obszar działania Ducha Świętego, otwartości na Jego natchnienia i poruszenia, poprzez które pragnie nas prowadzić. Swoim natchnieniem pociąga nas ku sobie i otwiera nasze oczy serca, oczy umysłu na to, czego tak naprawdę naszymi zmysłami nie jesteśmy w stanie dostrzec, usłyszeć, a tym bardziej podążać.

2. We wtorek przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcamy do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.

3. W środę w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W czwartek przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu dla naszej parafii, jako pamiątka nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 7:30, a zakończenie Mszą Świętą o godz. 16:00.

5. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Marka Czapkowicza (greg.), śp. Marię Wilczyńską (greg.) oraz śp. Zofię Sielicką (greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Głuszczyk, Pawlak, Michalski, a na ten tydzień prosimy rodziny Rachwał, Gleń, Demczak, Blicharscy, Niejadlik.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny (cena w tym roku 10 zł).

Porządek kolędy:

Czwartek
od godz. 16:00: od rodziny Klich do Czesławy Bogacz, strona lewa w kierunku Łukowej

Piątek
od godz. 15:00: Od sklepu Lewiatana, od rodziny Wiśniewskich do rodziny Kożuch, strona prawa w kierunku Łukowej

Sobota
od godz. 9:00: domy za cmentarzem, obie strony

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – św. Antoni, opat, pierwszy pustelnik,
  • czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski,
  • sobota – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.