IV Niedziela w ciągu roku

1. Pokora i kierowanie się w życiu programem Ośmiu błogosławieństw to wielka katecheza, którą daje nam słowo Boże z dzisiejszej niedzieli. Czytania mszalne to wielka szkoła pokory i prostoty. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszach Świętych o godz. 7:30, 10:00 i 17:00. Składka będzie przeznaczona na na utrzymanie zakonów klauzurowych diecezji. Jest to równocześnie pierwszy czwartek miesiąca.

3. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Możliwość spowiedzi od środy, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Chorych odwiedzimy w domach od godz. 7:30. Po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę wpisywać się na listę na poszczególne godziny.

W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja. Podczas Mszy Świętych nastąpi błogosławieństwo świec i gardła.

4. W pierwszą sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo pierwszoobotnie  i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.

5. W przyszłą niedzielę na Sumie odbędzie się błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. W tym dniu rozpocznie się również Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Zapraszamy według harmonogramu: od godz. 14:00 ojcowie i młodzież, od godz. 15:00 matki i dzieci.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drewko, Kuta, Olechny, a na ten tydzień prosimy rodziny Rydzy, Golec, Gądkiewicz, Kocoł, Krzysztoforski.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • wtorek – św. Jan Bosko.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.