III Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W dzisiejszej Ewangelii Jezus powołuje pierwszych uczniów, wzywa ich, aby poszli za Nim. I oni zostawili wszystko, i poszli. Jest to również wezwanie dla nas, chrześcijan, abyśmy zostawili wszystko, co nieistotne, a szli z Jezusem i głosili Ewangelię życiem.

2. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

4. We wtorek nasza parafia została zaproszona do odprawienia Mszy Świętej, która będzie transmitowana w radiu RDN Małopolska o godz. 18:00. Zachęcamy do łączności duchowej.

5. W środę przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

6. W czwartek w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu.

7. W piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

8. W naszej parafii zakończyły się odwiedziny duszpasterskie – kolęda Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, serdeczne rozmowy, sugestie duszpasterskie, za ofiary złożone przy tej okazji. Dziękuję przy tej okazji Ks. Marcinowi, który pomógł w tym roku w kolędzie. Rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć wizyty w wyznaczonym terminie, a mają życzenie, aby wizyta duszpasterska się odbyła, proszone są o kontakt z księdzem.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Marka Czapkowicza (greg.), śp. Marię Wilczyńską (greg.),  śp. Zofię Sielicką (greg.).

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Demczak, Blicharska, Niejadlik, a na ten tydzień prosimy rodziny Budzik, Olechny, Drewko, Drewko, Kuta.

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wysokość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas, nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS.

Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła,
  • czwartek – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła,
  • sobota – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.