V Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.

Rozpoczynamy dziś Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Od godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a od godz. 15:00 matki i dzieci. Nabożeństwo potrwa jeszcze przez dwie niedziele.

2. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, połączone z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10:00. Pół godziny przed Mszą Świętą skorzystajmy z możliwości spowiedzi. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

3. Rozpoczęliśmy przebudowę schodów wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowe prace kosztowały 14 400 zł. Dokończenie prac jest planowane na wiosnę – obłożenie granitem schodów oraz pomnika Św. Wojciecha i Krzyża Misyjnego. Inwestycja ta będzie kosztować łącznie 40 000 zł, pozostanie do zapłaty 26 000 zł. Ofiary na ten cel prosimy składać w podpisanych kopertach. Bóg zapłać za wszelką życzliwość dla funkcjonowania parafii.

4. Podobnie jak w roku ubiegłym Caritas zwraca się z prośbą o przygotowanie 4 paczek dla Ukrainy ze szczególnym składem artykułów będących w paczce. Kartony są do odebrania na plebanii. Proszę Radę Duszpasterską, Koło Gospodyń, Róże Różańcowe, Caritas i rodziny naszej parafii o włączenie się w to dzieło. Termin do 19 lutego. Podobnie jak poprzednio paczki będą odwiezione do Tarnowa do parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.

5. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Zofii Sielickiej (greg.) oraz śp. Bogusława Maligi (greg.).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Rydzy, Golec, Gądkiewicz, Kocoł, Krzysztoforska, a na ten tydzień prosimy rodziny Juza, Kapitan, Nijak, Sereda Orszula.

8. Sołtys wsi informuje, że nakazy podatkowe na 2023 rok i wykaz płatności za odpady komunalne można odbierać w biurze sołtysa w dniach od 6 do 12 lutego, oraz od 15 do 18 lutego, w godzinach od 9:00 do 12:00, od 15:00 do 18:00 oraz w niedzielę po Mszach Świętych. Ostateczny termin odbioru – 18 luty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu,
  • piątek – św. Scholastyka, dziewica, założycielka zakonu żeńskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.