VI Niedziela w ciągu roku

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

Przeżywamy dziś drugą niedzielę Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. O godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a o godz. 15:00 matki i dzieci.

Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii.

2. We wtorek będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Modlimy się za narody słowiańskie.

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, patrona zakochanych. Pamiętajmy o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

3. W piątek, 24 lutego o godz. 19:00, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kurs będzie się odbywał w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne zostaną przekazane na pierwszym spotkaniu.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

5. W sobotę 25 lutego w parafii Tarnów – Krzyż, o  godzinie 19:00 odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny, który poprowadzi Kapela.N ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Podczas koncertu zostanie wygłoszona konferencja. Na koncert zaprasza Ks. Prałat Jacek Olszak wraz z współpracownikami.

6. Podobnie jak w roku ubiegłym Caritas zwraca się z prośbą o przygotowanie czterech paczek dla Ukrainy. Proszę o zaangażowanie się w to dzieło.

7. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Zofii Sielickiej (greg.) oraz śp. Bogusława Maligi (greg.).

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Juza, Kapitan, Nijak, Sereda, Orszula, Orszula, a na ten tydzień prosimy rodziny Kożuch, Drwal, Tryt, Jarosz, Brożek.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.