Niedziela Laetare

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W poniedziałek przeżywamy uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

3. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa w plenerze dla wszystkich. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o godz. 17:00. Nie będzie osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci.

4. W piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

5. W sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.

6. Ofiary przyszłej niedzieli na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Hajdas, Schab, Kapustka, a na ten tydzień prosimy rodziny Burnat, Radecki, Budzik, Cydejko, Pacura.

8. Polecamy prasę katolicką, Gość Niedzielny, Promyczek Dobra

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy opieki św. Patronów.