Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. Jezus przekracza granice po to, żeby spotkać drugiego człowieka. Nawet w sytuacjach nieoczywistych ma odwagę pójść dalej. Czyni to z miłości do drugiego człowieka.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Świętego Józefa, którą będziemy przeżywać w poniedziałek 20 marca.

2. Jutro przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 16:00. O godz. 17:30 sprawowana będzie Msza Święta, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15:10. Składka na tacę przy tej okazji będzie przeznaczona na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

4. Włączmy się w wielkopostną akcję Caritas: Baranek wielkanocny, Paschalik i przekazanie 1,5% przy rozliczeniach podatkowych.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę Ad Gentes, przeznaczone na misje (661 zł). Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Starzyk, Gąsiorowska, Bogacz, Koperska, Danecka, a na ten tydzień prosimy rodziny Hajdas, Schab, Podos, Kapustka, Gacek.

6. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.