Niedziela Palmowa

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii uczcimy o godz. 21.37 przy kościele. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

2. W środę Msza Święta ranna z racji spowiedzi w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Droga Krzyżowa w Tarnowie o godz. 20.00 na Rynku.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na prace inwestycyjne w miesiącu marcu w kopertach (7550 zł), w tym przesłane na konto, na Seminarium Duchowne jako jałmużna postna (1350 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Podos, Kiełbasa, Kapustka, Kapustka, Oleksy, a na ten tydzień prosimy rodziny Przebięda, Klich, Wawrzon, Maliga, Łabędź, Czarnik, Trytek.

WIELKI TYDZIEŃ

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.
Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 23:00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8:00.
O godz. 9:00 zapraszamy na drogę krzyżową.
O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa dla dzieci.
O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża
O godz. 20:00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi młodzież.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23:00.

Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży oraz krzyży w naszych domach.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Plan adoracji umieszczony jest w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w następujących godzinach: 8:30, 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00.

Wielka Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Świętowanie rozpoczniemy w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec i paschalików.

Rezurekcja w niedzielę o godz. 6:30, a następnie Msza Święta.
Pozostałe Msze Święte o godz. 10:00 i 16:00.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.