Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

2. Jutro Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.

3. We wtorek będziemy przeżywali święto Świętego Marka Ewangelisty.

4. W sobotę przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, Doktora Kościoła, patronki Europy.

5. Również w tę sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

6. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia, będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Odpust w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie, uroczysta suma o godz. 11:30.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Caritas (657 zł) oraz na misje z róży Pani Haliny Czarnik.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Raś, Wiejacki, Witek, Mozgowiec, a na ten tydzień prosimy rodziny Bogacz, Duda, Płaczek, Nawój, Bogacz.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.