Czwarta Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

2. Od jutra rozpoczniemy Maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

3. Jutro, 1 maja przypada wspomnienie Świętego Józefa Robotnika.

4. We wtorek przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag. W tym dniu patronuje nam św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła.

5. Pierwsza Spowiedź Święta rozpocznie się o godz. 9:00. Zapraszamy z Rodzicami i krewnymi do Spowiedzi Św.

6. W środę 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego, o godz. 7:30, 10:00 i 16:00.

Mszę Świętą Pierwszokomunijną o godz. 11:00 zostawmy tylko dla Rodziców i Rodzin Dzieci Komunijnych.

7. W czwartek czcimy Św. Floriana, patrona Strażaków. Z tej okazji zapraszamy do modlitwy w ich intencji. O godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a w pierwszy piątek od godz. 17:00. Chorych odwiedzimy od godz. 7:30.

Po wieczornym nabożeństwie rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do zapisów na czuwanie, lista jest dostępna na stoliku z prasą.

Z racji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, Różaniec pierwszosobotni będzie odmówiony rano, a po nim zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu patronują Św. Apostołowie Filip i Jakub.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Renowacja Misji Świętych, która potrwa do czwartku 11 maja. Msze Święte będą sprawowane wedługg porządku niedzielnego, a w tygodniu o godz. 8:00 i 18:00. Dzieci szkolne będą miały nauki w czasie zajęć szkolnych (o godz. 10:30, i 11:30) do środy. W czwartek zakończenie renowacji o godz. 8:00 i 18:00.

Program renowacji jest na stoliku z prasą. Proszę zabrać do każdego domu.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Rusin, Bogacz, Płaczek, Nawój, a na ten tydzień prosimy rodziny Tokarscy, Golesz, Schab, Kiwior, Juza oraz rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych Rocznicowych.