Piąta Niedziela Wielkanocy

1. Gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.

Dziś rozpoczynamy Renowację Misji Świętych. Serdecznie witamy w naszej parafii misjonarza O. Jerzego Krupę, redemptorystę, który będzie głosił nam nauki misyjne. Niech to będzie czas wyciszenia i wielkiej modlitwy. Renowacja potrwa do czwartku włącznie. Spotkania będą o godz. 8:00 i 18:00, natomiast dla dzieci szkolnych o godz. 10:30 (klasy 1-3) i o godz. 11:30 (klasy 4-8). Skorzystajmy z tego czasu łaski.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Trwa Wielki Odpust w Szczepanowie.

3. W sobotę w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II z 13 maja 1981 r. Jesteśmy zaproszeni na wieczorny Apel Fatimski w Sanktuarium w Tarnowie na godz. 21:00, a w niedzielę na Sumę.

4. Przyszła niedziela będzie Diecezjalną Niedzielą Misyjną. Przed każdą Mszą Świętą zostanie wyświetlona prezentacja multimedialna.

5. Składamy serdeczne podziękowania Dzieciom Komunijnym za ofiary na misje (410 zł), ich Rodzicom za przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, przygotowanie uroczystości, udekorowanie kościoła i otoczenia oraz za Dar Ołtarza, którym są dwie kropielnice przy wejściu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za Dar Ołtarza.

Dziękuję osobom, które przygotowywały uroczystość Pani Barbarze Ostręga, Panu Organiście, Panu Janowi Foszt, Pani Edycie Milewskiej, Milenie Mozgowiec i Julii Szostak oraz za przygotowanie dekoracji i kompozycji kwiatowych Łukaszowi Głuszczyk, Małgorzacie Koperskiej, Dorocie Oleksyk wraz z rodzicami dzieci komunijnych i rocznicowych.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Bogacz, Tokarska, Golesz, Juza oraz rodzicom Dzieci Rocznicowych, a na ten tydzień prosimy rodziny Małek, Wielbłąd, Bugajski, Bielaszka, Socha.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Witek (lat 98). Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Pogrzeb odbył się w Nowej Jastrząbce.