Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Będziemy też modlić się za Kościół w Chinach.

3. W piątek o 15.00 w naszym kościele odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem dla młodzieży klasy 7. Prosimy o obecność razem z rodzicami.

4. W piątek przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 18:00, w czasie której przez wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu Spowiedź i Komunię Świętą Wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

6. Na zakończenie maja, 31 maja jest planowana Majówka pod kapliczką.

7. W tym roku procesja Bożego Ciała jest planowana w stronę stadionu. Ołtarze będą się znajdować przy posesji Artura Seredy, pod krzyżem na skrzyżowaniu, pod szkołą oraz pod krzyżem misyjnym. Prosimy, aby mieszkańcy tego rejonu włączyli się w przygotowanie ołtarzy.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Barnaś, Albertusiak, Barnaś, Krzyśko, Gwóźdź, Serednicka, a na ten tydzień prosimy rodziny Proszowski, Pękala, Korczykowski, Sobol, Sobol.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Drwal, lat 83. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Za duszę śp. Genowefy zostało przekazanych do odprawienia 77 intencji mszalnych, zamówionych z okazji pogrzebu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• piątek – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych.