Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Nie lękajmy się, Duch Święty wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:00 i 18:00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej uroczyście zakończymy nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Majówkę pod kapliczką.

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych.

5. W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość powołanych. W tym też dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy się modlić o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. Od czwartku do soboty odbędzie się Triduum dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy ich codziennie na godz. 18:00 z rodzicami, aby dobrze przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o godz. 18:00 w Tarnowie, w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Skorzystajmy z możliwości Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Możliwość Spowiedzi od godz. 17:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje. Po Mszy wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja wynagradzająca. Lista na stoliku z prasą. Prosimy się wpisywać, do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, nie tylko osoby wpisane.

Adoracja zakończy się w sobotę Nabożeństwem Pierwszosobotnim i Komunią Świętą. Wieczorem, o godz. 18:00 nabożeństwo dla Bierzmowanych.

8. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Lipińska, Pękala, Sobol, Sobol, a na ten tydzień prosimy rodziny Jękot, Jękot, Zuzia, Misiura, Misiura.

11. Polecamy prasę katolicką.

• sobota – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.