Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza Święta, a po niej odbędzie się procesja.

Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku procesja będzie w kierunku stadionu. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące. Ofiary na tacę są przeznaczone na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, a w niedzielę po Sumie. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem naszymi ofiarami do puszki wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jękot, Jękot oraz nowożeńcom z dnia wczorajszego, a na ten tydzień prosimy rodziny Kopeć, Roman, Skrabacz, Mucha, Szerszeń.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

• poniedziałek – św. Bonifacy, bp i męczennik,
  • środa – bł. Zbigniew Strzałkowski, prezbiter i męczennik.