XI Niedziela w ciągu roku

1. Jezus nie chce, nie zamierza działać Sam. Pragnie bardzo dzielić się z innymi pięknym, które czyni. Zaprasza do współpracy człowieka. Wybrał dwunastu i wysłał ich. Każdego dnia Bóg wybiera nowych ludzi, jakby nowych apostołów i wysyła ich, aby w Jego imieniu czynili dobro, bo wielkie jest „żniwo” potrzeb.

Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

3. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z możliwości spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego codziennie przed Mszą Świętą.

4. W piątek będziemy obchodzili Dzień Ojca. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie sprawowana o godz. 8:00.

5. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msza Święta za śp. Ks. Jana Beresia będzie sprawowana o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 10:00.

6. W przyszłą niedzielę będą gościć w parafii przedstawiciele Cenacolo z Zawady k/Tarnowa. Dadzą świadectwo po Mszach Świętych oraz będą rozprowadzać drobne pamiątki, nabywając które możemy wesprzeć ich dzieło.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kopeć, Szerszeń, Ludwa, Chrobak, Wałaszek, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Wałaszek, Kornaus, Kornaus, Wardzała, Solak.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Antonina Pinas, lat 95. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.