XII Niedziela w ciągu roku

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 18:00. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W piątek zakończymy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00, a po nim rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, lista jest dostępna na stoliku z prasą.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam więc na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18:00.

5. Dziękujemy za świadectwo przedstawicielom grupy Cenacolo. Przed kościołem możemy nabyć dewocjonalia wykonane własnoręcznie, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na utrzymanie wspólnoty.

6. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie.

7. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę i masz wolne w dniach 17-25 sierpnia zapraszamy Cię do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy online już trwają, aby się zapisać kliknij tutaj. https://tiny.pl/cmzkn. Zapisy tradycyjne będą w pierwszym tygodniu sierpnia przy Katedrze. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wałaszek, Solak, a na ten tydzień prosimy rodziny Albertusiak, Rhein, Babło, Wałkowicz, Wawrzon.

9. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.