XIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała.

2. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Starajmy się pielgrzymować do Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8:00. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a w piątek od godz. 17:00.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji:

• śp. Genowefy Drwal – lipiec i sierpień zamawiane przy pogrzebie,
  • śp. Józefa Szerszenia – wtorek,
  • śp. Stanisława Krzyśko – środa,
  • śp. Stanisława Krzyśko od uczestników pogrzebu – czwartek,
  • śp. Teresy Sereda – piątek,
  • śp. Stanisława Ostręgi – sobota i niedziela

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kornaus, Kornaus, Albertusiak, Babło, a na ten tydzień prosimy rodziny Sak, Zych, Kozioł, Metel, Strojek.

5. Witamy przybyłych do nas na wakacje miłych Gości, a wyjeżdżającym życzymy udanego urlopu.

6. Polecamy prasę katolicką, Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Gość.

• poniedziałek – Św. Tomasz Apostoł,
  • czwartek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce,
  • sobota – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin.