XVI Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na Akcję MIVA, ofiarując 1 gr. za szczęśliwie przejechany kilometr w ubiegłym roku.

3. W poniedziałek czcimy św. Kingę, klaryskę, którą kanonizował św. Jan Paweł II w 1999 roku.  odpust w Starym Sączu.

4. We wtorek obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

5. W środę w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. W ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Genowefy Drwal (lipiec i sierpień – zamawiane przy pogrzebie).

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne (1422 zł).

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jagieła, Szczepańska, Sielicki, Jagieła, Sereda, a na ten tydzień prosimy rodziny Drwal, Armatys, Drwal, Gnoiński, Głowacz.