Święto Przemienienia Pańskiego

1. Nierzadko życie nas przeraża. Przerażają nas zachowania niektórych ludzi lub to, co mogą jeszcze zrobić, do czego mogą być zdolni, do jakich okropności. Bośmy się więc. Nie brak takich, którzy chętnie ukryliby się w ciemnym miejscu, osiedli na odludnej wyspie, zamknęli się w sobie bez chęci komunikowania się z innymi, bez chęci udziału w życiu społecznym, bez chęci brania odpowiedzialności za to, co dzieje się wokół. Właśnie do takich ludzi, do wierzących, zbliża się Jezus dotyka ich i mówi: „Nie lękajcie się!”. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 20 sierpnia. Uroczysta suma będzie sprawowana o godz. 11:00.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Genowefy Drwal (lipiec i sierpień – zamawiane przy pogrzebie) oraz śp. Piotra Ostręgi (7-22.08).

5. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Wałkowicz, Szarek, Nytko, Kmieć, a na ten tydzień prosimy rodziny Wójcik, Kocoł, Czarnik, Pis, Kantor.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Grądalska, której pogrzeb odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 14:00 na cmentarzu komunalnym w Krzyżu. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

• poniedziałek – bł. Edmund Bojanowski, Wielkopolanin, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny,
  • wtorek – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu dominikanów,
  • środa – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, współpatronka Europy,
  • czwartek – św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik,
  • piątek – św. Klara, dziewica, założycielka klasztoru klarysek.