XIX Niedziela w ciągu roku

1. Nie trzeba liczyć na cuda. Nie trzeba patrzeć na to, co nas otacza, ale mieć wzrok utkwiony na Bogu. Rozmawiać z Nim częściej niż się rozmawia ze światem i o świecie. Kiedy patrzymy wyłącznie na trudności, których doświadczajmy lub które nas otaczają, upadamy.

2. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszach Świętych nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów. Odpust w Brzozówce.

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Słowenii.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie parafii do Odpustu w przyszłą niedzielę. Zadbajmy o przygotowanie duchowe przystępując do spowiedzi, by w łasce Bożej przeżywać doroczną uroczystość. Spowiedź w środę od godz. 17:30. Spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy Świętej w środę.

4. W niedzielę odpustową uroczysta suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. Niech obowiązkowo ministranci i lektorzy przyjdą w Odpust na sumę.

Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, zapraszam dzieci do sypania, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych.

5. Łączmy się duchowo z pielgrzymami 41 Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki, która wyruszy 17 sierpnia, a tym, którzy wyruszają życzymy błogosławionych owoców. Łączmy się duchowo z pielgrzymami za pośrednictwem radia RDN Małopolska.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Genowefy Drwal (sierpień – zamawiane przy pogrzebie) oraz śp. Piotra Ostręgi (7-22.08).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wójcik, Kocoł, Czarnik, Pis, Kantor, Kocoł, a na ten tydzień prosimy rodziny Kiełbasa, Siwiak, Dyja, Chlipała, Targosz.

• poniedziałek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia,
  • czwartek – św. Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.