XXII Niedziela w ciągu roku

1. Prawdziwa miłość ma wiele z krzyża. Jest niejako „przybita” do osoby, którą się kocha, jak kochająca matka jest „przybita” do dziecka, kiedy cierpi lub choruje. Jest z nim, opiekuje się nim, wstaje w nocy, by mu usłużyć, rezygnuje z wakacji, aby być ze swoim dzieckiem. Lecz to samo czyni kochający ojciec. Bierze na siebie krzyż ojcostwa i staje się odpowiedzialny za swoją rodzinę.

Przeżywamy ostatnią niedzielę wakacyjną. Gościmy w naszej parafii misjonarza ks. Marka Dziedzica, który głosi Ewangelię w Republice Środkowej Afryki. Dziękujemy za świadectwo i modlitwę i wspieramy Go naszymi ofiarami.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Spotkanie w kościele kandydatów do Bierzmowania.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej, zwane Matki Bożej Siewnej. Mimo, że nie jest to święto obowiązkowe zapraszamy do udziału we Mszy Świętej. Poświęcenie ziarna nastąpi po Mszach Świętych. W katedrze trwa tygodniowy odpust, szczegóły na plakacie. Nasza parafia jest zaproszona na 14 września na godz. 18:00.

5. Zapraszamy chłopców, chcących zostać ministrantami. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej. Transmisja w TVP1 rozpocznie się o godz. 10:00. Zachęcamy do łączności duchowej.

7. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

– do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie;

– do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: Wydziału Teologicznego, WSD w Tarnowie, lub w sekretariacie pod numerem tel.: 14 622 33 31 (e-mail: wteol@diecezja.tarnow.pl).

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Antoniny Pinas (wrzesień ­– zamawiane przy pogrzebie) oraz śp. Izabelli Bawoł u księży Filipinów w Tarnowie.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kołodziej, Kaczówka, Rodak, Gąsior, Gadziała, a na ten tydzień prosimy rodziny Sowiński, Laska, Chrzęszczyk, Szura, Ćwik.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość.