XXI Niedziela w ciągu roku

1. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

2. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie sprawowana w poniedziałek, 4 września o godz. 8:00.

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. Dnia 1 września obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00 i codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się całonocna adoracja wynagradzająca. Lista jest dostępna na stoliku z prasą, prosimy o zapisy.

6. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 18:00. Przed Mszą Świętą zapraszamy na Medytację, a po niej Różaniec i zmianę tajemnic różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarza – Ks. Marka Dziedzica z Republiki Środkowej Afryki, który będzie nam głosił Słowo Boże i przy wejściu do kościoła zbierał ofiary na misje.

8. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Antoniny Pinas (wrzesień – zamawiane przy pogrzebie).

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Hamowski, Hamowska, Kołodziej, a na ten tydzień prosimy rodziny Kołodziej, Kaczówka, Rodak , Gąsior, Gadziała.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.

• poniedziałek – św. Augustyn, biskup i wybitny teolog; dr Kościoła,
  • wtorek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.