XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W liturgii czcimy dziś Świętego Jana Pawła II, patrona Małopolski i Zakliczyna. W naszej parafii gościmy diakona Kamila z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, który w ramach praktyki duszpasterskiej będzie gościł w naszej parafii i głosił Słowo Boże oraz z nami się modlił. Dziękujemy mu za tę posługę i powierzamy Go w modlitwie.

3. Przed nami ostatni różańcowy tydzień, różaniec codziennie o 17:30. Możliwość spowiedzi przed różańcem. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. W sobotę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych.

5. W sobotę w parafii Błogosławionej Karoliny spotkanie misyjne Róż Różańcowych z całej diecezji. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 10:00, później dalsze spotkanie do ok. godz. 14:00. Bardzo proszę, aby osoby, które się udają na to spotkanie, zgłosiły swój udział, ponieważ trzeba podać liczbę uczestników organizatorom.

W kinie Marzenie w Tarnowie o godz. 15:30 będzie wyświetlony film o wykorzystaniu dzieci (od 15 lat, cena biletu 12 zł). Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do wtorku.

6. Możemy zamawiać wypominki za zmarłych listopadowe i roczne, kartki dostępne są na stoliku z prasą i na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy o porządkowaniu grobów na cmentarzu.

7. Kończy się czas zbiórki telefonów i smartfonów na misje. Dziękuję tym, którzy je złożyli.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drewko, Wałaszek, Jarmuła, Gdowska, Sztorc, a na ten tydzień prosimy rodziny Wijas, Kiełbasa, Grzymek, Gębiś, Ziemirski.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra, prasę misyjną.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.