XXX Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Boga.

2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku: 7:30, 10:00 i 13:00 z procesją na cmentarz. Prosimy o obowiązkową obecność ministrantów, lektorów, szafarzy. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

Tradycyjnie na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Radę Duszpasterską, lektorów, szafarzy i starszych ministrantów prosimy o kwestowanie. Już teraz dziękuję za Waszą hojność.

3. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o następujących godzinach: 6:30, 8:30 i 17:00, poprzedzone 15-minutowymi wypominkami. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na comiesięczne spotkanie.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Po wieczornym nabożeństwie rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, lista jest dostępna na stoliku z prasą. Skorzystajmy z możliwości spowiedzi codziennie pół godziny przed nabożeństwem.

W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00.

5. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać w piątek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 17:00.

6. W związku ze zmianą czasu, Msze Święte wieczorne w tygodniu będą sprawowane o godz. 17:00.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Głowacz, Wijas, Kiełbasa, Grzymek, Gębiś, a na ten tydzień prosimy rodziny Lech, Maciuszek, Stelmach, Podlasiewicz, Grabczyński.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra, prasę misyjną.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • sobota – św. Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.