XVII Niedziela w ciągu roku

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwa pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA – pomoc misjonarzom na zakup środków transportu (1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr). Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. W czasie wieczornego nabożeństwa o godz. 18:00 będziemy modlić się za Ojczyznę i zmienimy tajemnice różańcowe.

4. W niedzielę, 2 sierpnia, rozpoczyna się trwający do 9 sierpnia Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienie Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 10:00 zapraszamy na Mszę świętą pogrzebowa za duszę ŚP. Jacka Niedojadło. W 3 miesiące po Jego śmierci pragniemy, jako społeczność parafii i gminy, wyrazić wdzięczność za zaangażowanie na rzecz naszej małej Ojczyzny i prosić o radość nieba.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (1260 zł).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na utrzymanie parafii, wpłacane także na konto oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Czarnik, Drwal, Wiejacki, Sereda, Witek, Mozgowiec, Golec, a na ten tydzień prosimy rodziny Duda, Płaczek, Nawój, Bogacz, Tokarska.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • piątek – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • sobota – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.