XVIII Niedziela w ciągu roku

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wielki Odpust w Nowym Sączu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek odwiedzimy chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8:00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17:00 i do skorzystania z możliwości spowiedzi. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowana będzie o godz. 18:00. Ofiary tego dnia będą przeznaczone na misje.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa dzieci komunijnych w czwartek od 17:30.

7. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na akcję MIVA z okazji święcenia pojazdów (1522 zł) oraz młodej parze za dekorację kościoła.

9. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Nawój, Tokarska, a na ten tydzień prosimy rodziny Golesz, Kiwior, Juza, Małek, Wielbłąd.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i uświetnili swoją obecnością Mszę Świętą pogrzebową ŚP. Jacka Niedojadło, wyrażając swoją wdzięczność i solidarność z rodziną, która przeżywa trudne chwile rozstania.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronuje nam:

• sobota – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.