XIX Niedziela w ciągu roku

1. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

2. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. jak w niedzielę. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na każdej Mszy świętej.

W tym też dniu przypada 100 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Płaczek, Golesz, Kiwior, Juza, Małek, Wielbłąd, a na ten tydzień prosimy rodziny Bugajski, Lipiński, Socha, Bielaszka, Barnaś.

4. Witamy wszystkich, którzy przebywają u nas na wakacjach i urlopach, wyjeżdżającym życzymy miłego wypoczynku.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik,
  • wtorek – św. Klara dziewica, założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami,
  • piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.