XX Niedziela w ciągu roku

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, główną Patronką naszej parafii.

2. Aby godnie przeżyć uroczystość odpustową, zapraszamy na Spowiedź w środę od godz. 17:00.

3. W sobotę Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej o godz. 6:30.

4. W niedzielę odpustową uroczysta suma o godz. 10:00. Ze względu na pandemię nie będą uczestniczyli w niej księża z dekanatu. Prosimy, aby w uroczystości uczestniczyła Liturgiczna Służba Ołtarza, a także o przygotowanie baldachimu, feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

5. Łączmy się duchowo z pielgrzymami 38 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, zdążającymi na Jasną Górę, która wychodzi jutro.

6. W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski (940 zł) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Bugajski, Lipiński, Barnaś, a na ten tydzień prosimy rodziny Schab, Albertusiak, Barnaś, Gwóźdź, Krzyśko, Serednicka, Pękala.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – św. Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej,
  • czwartek – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”,
  • piątek – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.