Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna Wizyta Duszpasterska. Będziemy natomiast sprawować specjalne nabożeństwa w kościele dla poszczególnych rejonów parafii. Przynieśmy wówczas do kościoła wodę do poświęcenia. Msza św. będzie ofiarowana o błogosławieństwo dla zaproszonych rodzin. Każda rodzina otrzyma broszurę z nabożeństwem, które należy odprawić w domu po powrocie z kościoła.

Msze kolędowe:

Wtorek godz. 17:00 – mieszkańcy ulicy od Śmigna do kościoła, strona północno-zachodnia,

Czwartek godz. 17:00 – mieszkańcy Kolonii Pawęzowskiej od Łęgu Tarnowskiego, strona północno-zachodnia,

Piątek godz. 17:00 – mieszkańcy Kolonii Pawęzowskiej od Łęgu Tarnowskiego, strona południowo-zachodnia.

W razie braku możliwości uczestnictwa w Mszy św. kolędowej, serdecznie zapraszamy rodziny w każdym innym terminie. Chęć poświęcenia nowego domu prosimy zgłaszać telefonicznie.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ćwik, Drewko, Wałaszek, Sztorc, Jarmuła, Gut, a na ten tydzień prosimy rodziny Kiełbasa, Grzymek, Wijas, Ziemirski, Gębiś.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

5. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra z grą planszową.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.