II Niedziela w ciągu roku

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno.

3. We wtorek, dla naszej parafii przypada dzień całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, jako dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu (2001 r). Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8:00, a zakończy Mszą św. o godz. 16:00, ofiarowaną za Ks. Kanonika Jana. Starajmy się licznie przybyć na tę Mszę św. oraz adorację w ciągu dnia według porządku lub w wolnej chwili.

4. Ksiądz Kanonik Jan Bereś, wieloletni duszpasterz naszej Parafii obecnie przebywa w szpitalu. Ze względu na jego stan zdrowia, który wymaga stałej opieki, a także uniemożliwiający mu dalszą posługę kapłańską, od dnia 18 stycznia 2021 r. będzie przebywał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie, zgodnie z dekretem ks. Biskupa.

Będzie nam go z pewnością brakowało, a zwłaszcza jego obecności w konfesjonale. Pamiętajmy o nim i w sprzyjających warunkach odwiedzajmy go w nowym domu. Obecnie jest to niemożliwe ze względu na pandemię.

Prosimy o modlitwę w intencji księdza Jana.

5. W czwartek, 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą o godz. 17:00.

6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przyszła niedziela ogłoszona została „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Przed Kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kiełbasa, Grzymek, Wijas, Ziemirski, Gębiś, a na ten tydzień prosimy rodziny Lech, Maciuszek, Stelmach, Podlasiewicz, Grabczyński.

8. Serdecznie dziękuję za udział w Mszach św. kolędowych, wspólną modlitwę oraz złożone ofiary. Będą one przeznaczone m. in. na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów im. Św. Józefa w Tarnowie oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii.

Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

9. Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku. Ulotki są dostępne na stoliku z prasą.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego,
  • środę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.