Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:10.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Prosimy o podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Adopcja trwa dziewięć miesięcy.

5. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci. O godz. 17:00 sprawowana będzie Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Korzystajmy ze spowiedzi przed lub po nabożeństwach, gdyż nie będzie organizowanych całodniowych spowiedzi.

6. Zostały zakończone prace przy zabezpieczeniu drzwi kościoła i zakrystii. Nad głównym wejściem jest wezwanie do Matki Bożej „Salve Regina”- Witaj Królowo. Niech nam przypomina, że wchodzimy do domu naszej Matki i Królowej. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tą inwestycję w ostatnim czasie i zeszłą niedzielę w kopertach (10250 zł). W zbiórkę włączyło się 50 rodzin. Koszt drzwi wyniósł 8300 zł. W zależności od dalszej ofiarności będziemy prowadzić prace inwestycyjne. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie śp. Ks. Kanonika Jana Beresia za ofiarę 3000 zł. dla naszej parafii.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Latocha, Rydzy, Limanowski, Ostręga, Moskal, Piwek, a na ten tydzień prosimy rodziny Nowak, Głuszczyk, Pawlak, Michalski, Rachwał.

8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Organizowany będzie konkurs palm przed sumą o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie palm na konkurs i uroczyste wejście zachowując przepisy epidemiologiczne. W tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna osób, które w okresie postu spożywały mięso. Zachęcamy do nabycia baranka Caritas oraz do przekazania 1% z podatku.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny (6 zł.) oraz Gość Niedzielny Extra o Św. Józefie (9 zł.)

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.