Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. Dziś kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

2. Dziś po Mszach świętych Szkolne Koło Wolontariatu będzie zbierało ofiary na budowę domu hospicyjnego dla dzieci. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

3. Jutro o godz. 18:00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 10:00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie hospicjów i wyznaczone cele charytatywne.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do pełnienia funkcji dzwonników.

Pamiętajmy o zachowywaniu przepisów epidemiologicznych. W czasie procesji istnieje ryzyko niezachowania dystansu, dlatego też proszę o założenie maseczek.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18:00, a w niedzielę po sumie na procesję eucharystyczną.

6. Przed Bożym Ciałem zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi codziennie pół godziny przed nabożeństwem.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi na Mszy świętej o godz. 6:30.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gąsiorowski, Bogacz, Koperski, Przebięda, Klich, Wawrzon, a na ten tydzień prosimy rodziny Maliga, Łabędź, Czarnik, Drwal, Rusin.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Piś, lat 88, mama śp. Ks. Antoniego. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Pragnę serdecznie podziękować delegacji Parafian za udział w pogrzebie śp. Stanisławy w Lipnicy Murowanej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Justyn, męczennik, filozof,
  • w sobotę – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.