XIII Niedziela w ciągu roku

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej.

3. We wtorek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku oraz Ks. Biskupie Andrzeju i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Ofiary tego dnia będą przeznaczone na tzw. „świętopietrze”. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, jeżeli ktoś posługuje się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich.

W piątek skorzystajmy z możliwości spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej od godz. 17:00. W tym czasie zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu. Msza Święta sprawowana będzie o godz. 18.00. Ofiary będą przeznaczone na misje.

W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych.

5. Wielki Odpust Tuchowski odbędzie się od 1 do 9 lipca. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej tuchowskiego Sanktuarium.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Golec, Płaczek, Lubański, Bogacz, Tokarski, Golesz, a na ten tydzień prosimy rodziny Juza, Wielbłąd.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.

• poniedziałek– św. Ireneusz, biskup Lyonu, męczennik,
  • wtorek – święci apostołowie Piotr, pierwszy papież, i Paweł, nazywany Apostołem Narodów,
  • sobotę – św. Tomasz Apostoł, według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.