XIX Niedziela w ciągu roku

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. Nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

3. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Poświęcenie ziół nastąpi po każdej Mszy świętej.

W tym dniu przypada również 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

4. W niedzielę, 22 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Uroczysta suma sprawowana będzie o godz. 11:00.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Oleksyk z Tarnowa. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji: śp. Józefa Gnoińskiego, śp. Ryszarda Rasia oraz śp. Ks. Jana Beresia (greg.)

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Skrabacz, Roman, Szerszeń, Szerszeń, Ludwa, Chrobak, a na ten tydzień prosimy rodziny Wałaszek, Wałaszek, Wałaszek, Kornaus, Wardzała.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• poniedziałek – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof,
  • wtorek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik,
  • środa – św. Klara, dziewica, założycielka klarysek,
  • sobota – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.