Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Błogosławieństwo ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż nastąpi po każdej Mszy świętej. Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich Cuda & Wianki Pawęzowianki za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego pod kierunkiem Pani Doroty Oleksyk.

3. Dziś przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowania do uroczystości odpustowej w przyszłą niedzielę. Zadbajmy o przygotowanie duchowe przystępując do spowiedzi, by w łasce Bożej przeżywać doroczną uroczystość. Skorzystajmy z możliwości spowiedzi w środę od godz. 17:30 i w piątek. W środę od godz. 16:00 zapraszamy do pomocy przy porządkowaniu terenu kościoła (wyplewienie i przycięcie iglaków).

5. Uroczysta suma odpustowa sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Prosimy o obecność Liturgicznej Służby Ołtarza, a także o przygotowanie baldachimu i feretronów. Serdeczne zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

6. W przyszłą niedzielę będziemy też gościć grupę pielgrzymkową 1 i 4 w czasie trwania XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Grupy te będą uczestniczyć we Mszy świętej o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Krzyżu, a następnie przyjdą do Pawęzowa na adorację z nowenną do Matki Bożej Częstochowskiej i wieczorny apel pielgrzymkowy. Serdecznie prosimy parafian, aby również wzięli udział w tym modlitewnym spotkaniu. Mogą nawet włączyć się do wspólnego wędrowania.

7. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji: śp. Józefa Gnoińskiego, śp. Barbary Pająk, śp. Ryszarda Rasia oraz śp. Ks. Jana Beresia (greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wałaszek, Wałaszek, Wałaszek, Kornaus, Kornaus, a na ten tydzień prosimy rodziny Solak, Albertusiak, Rhein, Babło, Wałkowicz.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• wtorek – św. Jacek, prezbiter, dominikanin,
  • piątek – św. Bernard, opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk,
  • sobota – św. Pius X, papież.