XXIV Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Dzisiejsze ofiary zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy. Serdecznie dziękujemy firmie Deker z Tarnowa, która bezpłatnie naprawiła daszek na dzwonnicy.

3. We wtorek o godz. 18.00 w sali na plebanii odbędzie się na pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W tym dniu serdecznie zapraszamy pierwszą grupę, a drugą we czwartek o godz. 17:00.

4. We wtorek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. W piątek będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym dniu, w Łukowej odbędzie się odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

7. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Marii Malik oraz śp. Ryszarda Rasia (greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Sereda, Drwal, Drwal, Gnoińska, Armatys, a na ten tydzień prosimy rodziny Głowacz, Nytko, Wójcik, Czarnik, Pis.

9. W minionym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Zofii Więckowskiej. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła,
  • środa – Najświętsza Maryja Panna Bolesna,
  • czwartek – święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary,
  • sobotę – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.