XXV Niedziela w ciągu roku

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Obchodzimy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Serdecznie zapraszamy na spotkania kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania – we wtorek o godz.18:00 i we czwartek o godz. 17:00.

3. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Lucyny Kocoł.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Głowacz, Nytko, Wójcik, Czarnik, Pis, Szarek, a na ten tydzień prosimy rodziny Jarmuła, Iskrzak, Pater, Wolak, Kmieć, Baran.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, prezbiter, Paweł Chong Hasang i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy,
  • wtorek – św. Mateusz, apostoł i ewangelista,
  • czwartek – św. Pio z Pietrelciny, prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.