Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Dziś także przypada święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

2. Od wtorku do czwartku o godz. 16:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny.

3. We wtorek i czwartek o godz. 18:00 odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania w sali na plebanii.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele będziemy sprawować codziennie o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę Adwentu na sumie nastąpi poświęcenie opłatków wigilijnych, które Pan Organista przyniesie do naszych domów.

5. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Marii Tryt.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Skowrońska, Lipińska, Sobczyk, Szywała, Kiełbasa, a na ten tydzień prosimy rodziny Barwacz, Barwacz, Czapkowicz, Drewko, Wałaszek.

7. Dziękujemy za włączenie się w zbiórkę środków na pomoc mieszkańcom żyjącym w strefie zagrożenia przy wschodniej granicy.

8. Zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. publikacji „Restart”, adresowanej do ludzi młodych.

Publikacja „Restart – 9 dni do nowego życia” jest propozycją dla młodych ludzi, którzy stoją w miejscu jakiegoś „zawieszenia” w życiu i szukają sposobu na wewnętrzną odnowę. Poruszane treści opowiadają historię człowieka, który zagubił coś cennego w życiu, ale po drodze doświadczył zmiany i stał się sobą na nowo. Podczas 9 dni czytelnik poznaje perspektywę Boga i wartości takie, jak bezwarunkowa miłość, dom, relacje, nadzieja na dobrą przyszłość. Publikacja zawiera chrześcijański punkt widzenia i jednocześnie prezentuje uniwersalne doświadczenie człowieka, który poszukuje swojego wewnętrznego „ja” i drogi szczęśliwego życia. Treść może być wykorzystana zarówno przez prowadzących grupy młodzieżowe jako inspiracja do wspólnych spotkań lub bezpośrednio przez młodych ludzi. Zamysłem autorów jest tworzenie przestrzeni do wymiany myśli, dociekania i spotkania z samym sobą, aby budować życie dojrzałe i oparte na naturalnych wartościach. Całość jest rozplanowana na 9 dni, z których każdy ma swój temat przewodni i małe zadanie, które jest konkretnym krokiem „restartu”. Korzystający znajdą także miejsce na własne notatki. Do każdego rozdziału jest dołączony dodatek „Droga Pawła”, który można traktować jako część rozwijającą podstawową treść bądź jako oddzielną ścieżkę rozważań.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej,
  • środa – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.