Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Dziś przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bp. Andrzeja Jeża. Otoczmy Go naszą modlitwą.

3. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

4. Msze święte roratnie będą sprawowane o godz. 17:00. Wyjątkowo w ten piątek o godz. 6:30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przed roratami codziennie odśpiewujmy Godzinki.

5. We wtorek przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

6. W środę o godz. 11:00 sprawować będziemy Mszę świętą, a następnie odsłonimy pamiątkową tablicę na budynku starej szkoły, ku pamięci Wiktorii Olszówka zd. Boruch, która w okresie wojny była nauczycielką w naszej szkole, prowadziła tajne nauczanie i działała w AK.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. O godz. 17:00 sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy ruchy, stowarzyszenia, szkołę i całą parafię. Po Mszy świętej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, również w intencji Ojczyzny.

8. W piątek w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje.

9. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W naszej remizie o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Koło Gospodyń serdecznie zaprasza.

10. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – podstawowa ofiara za dużą świecę 20 zł., natomiast za małą 7 zł. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

11. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

12. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Barwacz, Barwacz, Czapkowicz, Drewko, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Jarmuła, Gdowski, Sztorc, Wijas, Kiełbasa.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.