Druga Niedziela Adwentu

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Jutro, w poniedziałek, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W środę będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze święte tego dnia będziemy sprawować o godz. 7:00 i 17:00. W czasie Mszy świętej wieczornej nastąpi wręczenie medalików dzieciom klasy 3. Pamiętajmy o godzinie łaski od 12:00 do 13:00. W tym dniu także Odpust w Brzozówce.

4. Msze Święte roratnie sprawowane są codziennie o godzinie 17:00, z wyjątkiem środy. Serdecznie zapraszamy. Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej codziennie przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

6. W dalszym ciągu można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jarmuła, Gdowska, Sztorc, Wijas, Kiełbasa, a na ten tydzień prosimy rodziny Grzymek, Ziemirski, Gębiś, Szweda, Lech.

8. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Władysława Boryczko (lat 83) i śp. Romana Wajda (lat 63). Rodzinom zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• wtorek – Święty Ambroży, patron pszczelarzy.