Niedziela Gaudete

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. We wtorek po roratach w kościele odbędzie się spotkanie dzieci, które chcą uczestniczyć w kolędzie misyjnej wraz z rodzicami. Prosimy o obecność.

5. W środę po roratach zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez Zespół Synodalny i medytację (15 min).

6. W czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus i druga część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

7. W piątek przypadają 85. urodziny papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.

8. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę o godz. 15:00, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza święta i adoracja. Możliwość rozmowy o nurtujących problemach.

9. Po Mszach świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

10. Przed świętami odwiedzimy chorych w sobotę, 18 grudnia od godz. 10:00 – należy ich wyraźnie zgłosić. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana została na wtorek, 21 grudnia od godz. 15:00 do godz. 17:00.

11. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XI Forum Formacyjne „Pokój wam”, które odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2022 r. na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. To swoiste rekolekcje gdzie chcemy słuchać Słowa Bożego, umacniać swoją wiarę i odkrywać misje, jaką każdy z nas ma. Inspiracją do tego wydarzenia jest 20. rozdział Ewangelii świętego Jana, gdzie Jezus przychodzi do przestraszonych, zawiedzionych uczniów, czyli takich, którzy przeżywają kryzys, aby napełnić ich pokojem i posłać do niesienia Go innym. Być może czasem jest to także nasze doświadczenie. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, ks. Piotr Spyra oraz prof. Aleksander Bańka. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy.

12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na „Wschód” (470 zł), za dzisiejsze ofiary na cele parafii oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Grzymek, Ziemirski, Gębiś, Lech, a na ten tydzień prosimy rodziny Maciuszek, Podlasiewicz, Stelmach, Grabczyński, Wzorek, Garbacz, Głowacz, Kotwis, Jewuła, Wałaszek.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Boduch, lat 52. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu, a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

15. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny z artykułem z poświęcenia pamiątkowej tablicy +Wiktorii Olszówka w Pawęzowie.

• poniedziałek – Święta Łucja, dziewica i męczennica,
  • wtorek – Święty Jan od Krzyża, karmelita, mistyk i doktor Kościoła.