Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dzisiaj o godz. 15:00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że dziś można uzyskać odpust zupełny za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy pracowali przy remoncie domku katechetycznego, składali ofiary na ten cel oraz ofiarowali pewne sprzęty wyposażenia. Obecnie w tym domku mieszkają 4 osoby z okolic Donbasu – za co są bardzo wdzięczne. Ofiary składane dzisiaj przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Jutro, w poniedziałek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Ponadto, w Lisiej Górze odbędzie się odpust ku czci Świętego Wojciecha. Uroczysta Suma o godz. 18:00.

4. We wtorek liturgicznie czcimy Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość została przeniesiona na 26 kwietnia.

5. We wtorek odbędzie się próbna spowiedź dzieci klasy III o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa.

6. W piątek obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

7. W sobotę o godz. 16:30 odbędzie się spowiedź dzieci przeżywających rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 17:30 zapraszamy na Majówkę pod kapliczką. O godz. 18:00 w kościele będzie sprawowana Msza Święta.

8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

9. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bernadety Modelskiej (greg.), śp. Józefa Szerszeń oraz śp. Heleny Oleksyk.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Klich, Kapustka, Kapustka, Oleksy, Przebięda, a na ten tydzień prosimy rodziny Klich, Wawrzon, Maliga, Łabędź, Czarnik.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.